Dijital Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülümseme kişinin diş ve dudaklarının şekil ve hareketi ile güzel duygularını ifade etme yeteneğidir ve kişinin mutluluğunun bir göstergesidir. Estetik bir gülüş, yüz ve diş yapılarının uyumu ile sağlanabilir.

Günümüzde kişiler biyolojik ve fonksiyonel olarak uyumlu ağız ve diş yapısına sahip olmanın yanı sıra kendi fiziksel özellikleri, kişilikleriyle uyumlu, kendine özgü doğal bir gülümseme sahip olmayı istemektedir.

Gülüş Tasarımı Avantajları Nedir?

Dijital Smile Design olarak tanımlanan bu uygulamada hastanın tedavisine başlanmadan önce alınan ölçü, resim ve videolar kullanılarak bilgisayar ortamında özel tasarım programları vasıtasıyla hastanın yüz ve diş oranları analiz edilerek planlanan uygulamalarla tedavinin bitmiş halini hastaya sunmayı/göstermeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Bu teknikte, hastalar kendilerine herhangi bir uygulama yapılmadan tedavinin bitmiş hali hakkında fikir sahibi olabilir ve kişinin karar verme sürecine yardımcı olur. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri Kapsar?

Diş eti estetiği, diş beyazlatma (Bleaching), diş eksikliklerinin implant veya protez uygulamaları ile giderilmesi, porselen laminate uygulamaları, zirkonyum uygulamaları, ortodontik tedaviler bu kapsamda uygulanan işlemlerdir.

Gülüş tasarımında medikal estetik uygulamalardan da yararlanılır. Dudak ve yüz bölgesine uygulanan botoks ve dermal dolgu uygulamalarıyla gülüş daha ön plana çıkartılabilir.

İnternet sitemizde en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezler kullanmaktayız. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikamızı okuyarak ulaşabilirsiniz.